BIOGRAFIA PROROKK

Prorokk

Tomáš Kováčik aka Prorokk víťaz druhého miesta o Cenu Českej Televízie 2019 vyhlásenú spoločnosťou Soundtrack Podebrady patrí medzi umelcov a skladateľov soundtrackovej hudby ktorý nieje umelý v žiadnom smere. Nieje mu cudzí žiadny z populárnych hudobných štýlov a tak sa radí medzi multižánrových "all kind of music" skladateľov. 

Už od skorého veku objavoval neznáme zákutia modernej hudby. Začiatok jeho kariéry sa datuje na rok 2009 keď aj s jeho dobrým kamarátom Patrikom Divékym (Very) zakladá značku Comunita Records a skupinu COMUNITA. Spoločne sa venujú tvorbe Hip Hopovej hudby. Prorokk  ešte v tej dobe pod pseudonymom (Freestyle) pridáva ku svojim skúsenostiam s tvorbou hudby aj písanie textov a ich následný Rap a občas aj Spev. 

Medzi prvý hudobný počin patrí Hip Hopové demo - Od Nás Pre Vás (2009) ktorým sa dostali do povedomia miestnych ľudí. Demo bolo odrazom vtedajšieho trendu "striktného rapu". 

Druhý Počin z dieľne Prorokka bol debutový album skupiny COMUNITA - Začarované Kruhy (2014). Štýlovo sa tento album radí medzi rôznožánrový projekt. V tej dobe sa už skupina COMUNITA skladá zo 4 členov. Raper Iceman a speváčka ROMIE. Od roku 2014 nemali žiadny spoločný projekt

V roku 2017 Prorokk nahrával svoj prvý sólový album. Keď bol v predposlednej fázne nahrávania tak náhle prestal. Ide o to že už v tej dobe študoval do podrobna výrobu filmovej hudby a v blízkej dobe už aj začal spájať orchester a syntetické prvky. Vo svojich predošlých hudobných počinoch už boli cítiť náznaky soundtracku.

V roku 2018 začal spolupracovať s prvým koncertným majstrom Slovenskej Filharmóie Jarolímom Emmanuelom Ružičkom na prípravách na jeho koncert s mini orchestrom kde vytvoril 2 covery na známe skladby od skupín ako Nirvana či Linkin Park.

8.6.2019 Vydáva svoj prvý album s filmovou hudbou s názvom Prorokk - In the battlefield (ktorý si môžete pozrieť v sekcií PROJEKTY) 

S bohatými skúsenosťami s programovaním syntetických nástrojov v spojení zo živými nástrojmi patrí PROROKK medzi unikátnych umelcov na Slovensku. 

Ak sa Vám páči naša hudba potvrďte odber na našich fanúšikovských stránkach 

Ak máte záujem o spoluprácu kliknite  na tlačidlo kontakt

Facebook fanpage: Comunita Records

Facebook fanpage: Prorokk